Навіщо організму магній?

Навіщо організму магній?

Навіщо організму магній?

Проблематично зосередитися на роботі, вночі не виходить заснути, ногу зводять судоми... Цей типовий образ відповідає, практично, кожному другому жителю великого міста. Нервозність, перевтома і навіть невеликий стрес можуть вибити з колії, а відновитися виявляється складно навіть через тривалий час. Людина, змирившись з симптомами, пускає все на самоплив або сама собі призначає заспокійливі, навіть не підозрюючи, що причиною такого стану може бути нестача в організмі магнію. Більшість втішають себе, що стрес пройде і все налагодиться. Але фахівці говорять інше... Навіщо організму магній і яка його роль в організмі людини? Читайте в нашому матеріалі далі.

Недолік в організмі магнію: симптоми

Дефіцит даного елементу в організмі супроводжують слідуючі класичні симптоми:

  • прискорене серцебиття
  • судоми
  • почуття тривоги
  • дратівливість
  • спазми

Такий стан може супроводжуватися частим безсонням, головними болями, хронічною втомою, різкою зміною настрою. Найнебезпечніше, що ці симптоми можуть на час згасати, але потім відновлюватися з новою силою, і впоратися з ними стає складніше. Перевтома і нервозність не пройдуть самі собою, якщо причиною поганого самопочуття є нестача в організмі магнію.

Магній: чому нам не вистачає його в організмі?

Століттями люди навіть не замислювалися, що кількість магнію в організмі, що надходить з їжею і водою, необхідно регулярно контролювати. Нестача в організмі магнію пов'язана з розвитком харчової промисловості. З появою нових промислових технологій цього елементу ставало все менше в раціоні звичайної людини. За останні 50-60 років кількість магнію в фруктах і овочах, вирощених індустріально із застосуванням добрив, сильно змінилась не в кращу сторону.

Як магній впливає на здоров'я?

Приблизно від 21 до 28 грамів магнію міститься в організмі дорослої людини. Цей елемент не синтезується в організмі і може надходити лише зовні. Але він необхідний для роботи нервової системи, м'язів, формування білка, регулювання тиску і цукру в крові. При нестачі елемента в організмі виникають проблеми з сечовидільною системою, шлунково-кишковим трактом, судинами і капілярами, погіршується робота кишечника. При слабкому скороченні м'язів виникають проблеми з шлунково-кишковим трактом, що зумовлює появу запорів. Галюцинації, нудота, судоми, провали в пам'яті, запаморочення, невпевненість, аритмія, сильний запах тіла, знижена температура також можуть бути провісниками недостатнього вмісту магнію в організмі.

Як поповнити організм магнієм?

Потреба дорослої людини в даному елементі становить 250-400 мг на добу (в залежності від ваги), для вагітних жінок – 300 мг. Магній є основою створення значної кількості синтетичних засобів. Одні надають заспокійливу дію, інші – легкий послаблюючий ефект. Приймати такі препарати слід за призначенням лікаря. Кращим способом наповнити організм магнієм є вживання натуральних рослинних продуктів. Овочеві культури містять найбільшу кількість магнію. Не поступаються наявності магнію кавуни, листові, а також зелень, банани, авокадо. Рекомендується додавати в салат насіння кунжуту, оскільки в 30г цього продукту міститься 100 мг магнію.