Спалах кору в Україні: як розпізнати хворобу?

Спалах кору в Україні: як розпізнати хворобу?

Спалах кору в Україні: як розпізнати хворобу?

В Україні від ускладнень після захворювання на кір з початку 2019 року померло вже 5 осіб, а заразилися — близько 9000. І це не межа! Медики впевнені, що кількість хворих буде тільки збільшуватися. Чи є можливість вчасно розпізнати хворобу і уберегтися від наслідків цього небезпечного захворювання?

Захиститися від кору можна, стверджують фахівці, якщо знати відповіді на найважливіші питання.

Що таке «кір» і як він передається?

Це захворювання є небезпечною інфекційною недугою з високим рівнем сприйнятливості, який може виникнути у дітей у віці 2-5 років або у дорослого, який не хворів на кір у дитинстві. Передається захворювання, як і грип, повітряно-крапельним шляхом, а також через предмети побуту (користування з хворою людиною одним санвузлом, ванною, посудом, рушником). Найбільш  схильні до зараження кором малюки до трьох років, невакциновані люди, а також ті, хто має слабку імунну систему.

Першими ознаками недуги є:

  • підвищення температури тіла аж до 40,5°C (через 10-12 днів після захворювання);
  • сльозоточивість, почервоніння очей (кон'юнктивіт);
  • сильний нежить і напади кашлю;
  • запальний процес верхніх дихальних шляхів і оболонок порожнини рота (висип у вигляді білих плям на внутрішній поверхні щік);
  • плями на шкірних покривах верхньої частини шиї і обличчя;
  • інтоксикація всього організму.

Кір: лікування та профілактика

Спеціального лікування цього захворювання немає. Фахівцями передбачена лише симптоматична терапія (строгий постільний режим, спеціальні медикаментозні засоби — муколітики, аерозолі, протизапальні, відхаркувальні, вітамін А в тій кількості, яку призначить лікар, щоденне ополіскування тіла проти свербіння). Хворий на кір у строгому порядку повинен бути ізольований від оточуючих, особливо якщо в будинку є маленькі діти. Як показує статистика, всі, хто перехворів на цю хворобу, набувають до неї імунітету, і повторне зараження зводиться до мінімуму.

Найефективнішим способом профілактики кору є своєчасна вакцинація!

Першу процедуру проводять дітям протягом другого року життя, другу згідно з календарним графіком — у шість років. Якщо вакцинацію не було проведено в рекомендованому віці, слід негайно звернутися до лікаря. 

Представники МОЗ нагадують, що в Україні вакцинація проводиться безкоштовно дітям у віці від 1 до 9 років, а всі державні лікарні мають необхідну кількість вакцини.