Новий тип коронавірусу — як не заразитися?

Новий тип коронавірусу — як не заразитися?

Новий тип коронавірусу — як не заразитися?

Коронавірус 2019/2020 — нове вірусне захворювання, яке поширюється світом з великою швидкістю. Це зоонозна інфекція (передається від тварини до людини), що вражає органи дихальної системи і шлунково-кишкового тракту. Вчені називають кілька різновидів коронавірусу в залежності від генетичних характеристик:

 • вірус HCoV-226Е;
 • вірус HCoV-OC43, кишкові збудники HECoV;
 • коронавіруси SARS-CoV і MERS-CoV;
 • ротавіруси HNoV.

Важкі клінічні прояви у пацієнта спостерігаються при інфікуванні збудниками: SARS-CoV (розвивається важкий гострий респіраторний синдром або атипова пневмонія), MERS-CoV (розвивається близькосхідний респіраторний синдром, що провокує появу ниркової недостатності і гострої пневмонії), новий вірус 2019 nCov (розвивається респіраторний дистрес-синдром).

Як не заразитися коронавірусом нового типу? Що важливо знати про дану інфекцію? Читайте в нашому матеріалі далі.

Коронавірус: етіологія захворювання, шляхи зараження, розвиток

Даний вид інфекції викликають РНК-геномні віруси роду Coronavirus. Навколо коронавірусу є додаткова оболонка, пронизана шипами з тонкими шийками і кулястими головками, що зовні нагадують корону. Збудник не стійкий у зовнішньому середовищі і не може передаватися через продукти харчування, предмети, поштові відправлення. Він руйнується під впливом етилового спирту, формаліну, хлороформу або ефіру, а також при температурі понад 50 градусів. Але вірус добре переносить заморожування, а через його мутації з'являються нові типи.

Джерелом інфекції найчастіше є хвора людина, але можуть бути птиці, мавпи, змії та ін.тварини. Першоджерелом нового типу збудника 2019 nCov, за припущенням вчених, є кажан. Передається коронавірус 2019/2020 повітряно-пиловим, повітряно-крапельним, фекально-оральним шляхом (через виділення носоглотки, блювотну масу, фекалії заражених людей, тварин, птахів). Людина має досить високу сприйнятливість до вірусу. Сьогодні наукою недостатньо вивчені патогенетичні механізми розвитку інфекції даного виду. Вхідні ворота для вірусу знаходяться в верхніх дихальних шляхах. При ураженні слизової оболонки проблема стрімкими темпами поширюється на легені і бронхи. Ураження ШКТ проявляється при передачі інфекції фекально-оральним шляхом. Від повторного зараження ніхто не застрахований, оскільки захворювання супроводжується синтезом антитіл.

Коронавірус: симптоми і клінічні прояви

Для коронавірусу нового типу інкубаційний період — від одного дня до двох тижнів (в середньому десять днів). В цей час хворий заражає оточуючих. Найчастіше хвороба протікає як звичайний грип або ін.гостре респіраторне захворювання з характерними симптомами:

 • кашель;
 • риніт;
 • хворобливі відчуття при ковтанні;
 • озноб;
 • висока температура тіла;
 • поява гіпоксії;
 • біль у м'язах.

У деяких випадках може бути діарея або ураження органів зору (кон'юнктивіт). При важкій формі захворювання фізичний стан швидко погіршується, з'являється сильний кашель, піднімається висока температура, прогресує дихальна недостатність. Здоров'я пацієнта сильно погіршується, якщо у нього є хронічні захворювання. У важких випадках наслідки вкрай небезпечні: ознаки набряку легенів, виражена інтоксикація, поліорганна недостатність. При такому перебігу хвороби прогнози вкрай несприятливі.

Діагностику вірусу неможливо встановити по клінічній картині, оскільки симптоми ідентичні симптомам інших респіраторних захворювань. Визначити наявність коронавірусу у людини можна за допомогою спеціальних тест-систем.

Коронавірус: лікування та профілактика

Основним лікуванням важкої форми збудника 2019 nCov вважається медикаментозна терапія. Є хороші результати, отримані при введенні хворим плазми крові від людей, які перенесли пневмонію.

Щодо профілактики коронавірусу 2019, вакцина проти вірусу на сьогоднішній день не розроблена. При появі симптомів слід залишатися вдома, не відвідувати громадські місця, максимально обмежити комунікацію з оточуючими.

Фахівці називають основні профілактичні заходи, щоб уникнути зараження новим типом коронавірусу 2019 nCov:

 • відмовитися від відвідування регіонів, де є вогнище загоряння коронавірусной інфекції;
 • придбати спеціальні захисні маски;
 • не контактувати на близьких відстанях;
 • постійно мити руки;
 • більше проводити часу на свіжому повітрі далеко від людей;
 • частіше провітрювати приміщення;
 • зміцнювати імунітет, приймаючи натуральні вітаміни і мінерали, необхідні для підтримки здоров'я;
 • дотримуватися температурного режиму і підтримувати вологість в приміщенні.

При першій підозрі на новий тип вірусу 2019 nCov необхідно терміново звертатися за допомогою до фахівців (лікарів-інфекціоністів)! Тільки повна діагностика допоможе оцінити ситуацію і попередити важкі клінічні прояви захворювання.